Tabuľka veľkostí

Prevodná tabuľka veľkostí prsteňov

Neviete si rady, ako správne zmerať veľkosť prsteňa? Nižšie sme pre Vás pripravili pohodlný návod, ktorý tento problém vyrieši. Najistejšie metódou merania je použitie meracích klenotníckych krúžkov. Ak túto možnosť nemáte, postupujte preto podľa inštrukcií v návode.
 
Pamätajte, že prsteň budete musieť pretiahnuť cez kĺb, povrázok, alebo mierka preto príliš neuťahujte. V prípade, že ste si vybrali širšie prsteň (8 mm a viac) zvoľte radšej o jedno číslo väčšiu veľkosť, než bola nameraná.
 
Ďalšia najistejšie možnosťou je zmeranie priemeru Vášho staršieho prsteňa, o ktorom viete že Vám dokonale sedí.

 

Tabulka velikosti

Informácie na hodinky

Záručná informácie: Na hodinky sa poskytuje záruka 24 mesiacov od dátumu nákupu. Vzťahuje sa na prípad akejkoľvek výrobné chyby kde platí, že chybný diel bude bezplatne vymenený, alebo opravený, ak sa na ňom prejaví chyba materiálu alebo zlý technologický postup. Záruka sa nevzťahuje na škody spôsobené pádom, nešetrným zaobchádzaním, úderom do hodiniek či neodbornou opravou. Ďalej sa záruka nevzťahuje na bežné opotrebenie, napr. Zašpinenie remienka či náramku, poškriabaniu púzdra hodiniek a spony remienka, alebo náramku, rozbité sklíčko hodiniek a poškodenie vzniknuté vniknutím vody do vodotesných hodiniek úmyselne.

Jednotlivé stupne vodotesnosti

  • 3 ATM (30 metrov) - Vodotesnosť pre náhodný styk s vodou, napr. Dážď. Pri trvalejšom kontakte s vodou by malo byť tesnenie kontrolované každé dva roky.
  • 5 ATM (50 metrov) - Vodotesnosť pre všetky druhy vodných športov s vynimkou skokov do vody a potápanie. Tesnenie by malo byť kontrolované každé dva roky.
  • 10 ATM (100 metrov) - Vodotesnosť pre všetky druhy športov vrátane potápania v malých hĺbkach. Tesnenie by malo byť kontrolované každé dva roky.
  • 20 ATM (200 metrov - Vodotesnosť aj pre potápanie s kyslíkovým prístrojom. Tesnenie by malo byť kontrolované každé dva roky.
Ak nie je na viečku uvedený stupeň vodotesnosti, nie sú hodinky vodotesné a neodporúčame ich vystavovať kontaktu s vodou. Toto platí aj v prípade hodiniek sa zdobeným puzdrom alebo koženým remienkom.